نانسی پلوسی: خروج ترامپ از برجام، خطا بود- کانی شیمی -پارس شیمی

خبرگزاری ایرنا: نانسی پلوسی رهبر دمکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ضمن انتقاد شدید از خروج دولت این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، آن را موجب انزوای واشنگتن در عرصه جهانی دانست
وی با یادآوری اینکه مطابق با نظرسنجی های انجام شده، نزدیک به 60 درصد مردم آمریکا مخالف با خروج از برجام هستند، گفت: کارشناسان، دیپلمات ها و فیزیکدانان برجسته هسته‌ای برنده جایزه نوبل اتفاق نظر داشتند که برجام باید الگویی برای توافق‌های آینده در زمینه عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای باشد.

پلوسی ادامه داد: اقدام خطرناک رئیس جمهوری، آمریکا را در برابر ایران منزوی می‌کند، اعتبار بین‌المللی ما را طی برهه حساس مرتبط با مسئله کره شمالی خدشه‌دار کرده و تهدید فاجعه‌بار یک ایران هسته‌ای را زنده می‌کند.

این اقدام با محکومیت گسترده داخلی و خارجی مواجه شد و تحلیلگران آن را نشانه حرکت واشنگتن به سوی انزوا و شکاف هر چه بیشتر میان کاخ سفید و متحدانش دانستند.

 پلوسی که به همراه برخی از دیگر قانونگذاران ارشد حزب دمکرات در کنفرانسی مطبوعاتی حاضر شده بود، برجام را یکی از «دستاوردهای بزرگ دیپلماتیک» و «نتیجه دیپلماسی استادانه» خواند و انتقادهای تندی را متوجه رئیس جمهوری آمریکا کرد.

ترامپ روز سه شنبه با تکرار اتهام ها علیه ایران، خروج واشنگتن از برجام و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای ظرف مدت سه تا 6 ماه آینده را اعلام کرده بود.

وی با انتقاد از «تصمیم های شتابزده و فاقد حس مسئولیت» دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، آن را مغایر با ادعای رهبری جهانی دانست.

دولت ایران تصریح کرده است که چنانچه اروپا موفق به ارائه تضمین‌های لازم برای تداوم اجرای موثر برجام نشود، تهران از این توافق خارج شده و غنی‌سازی صنعتی را از سر خواهد گرفت.

خبرگزاری ایرنا: نانسی پلوسی رهبر دمکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ضمن انتقاد شدید از خروج دولت این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، آن را موجب انزوای واشنگتن در عرصه جهانی دانست.

Posted on: می 24, 2018, by : kanishimi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *